FAQ

1. Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa jest formą pożyczania środków od instytucji pozabankowych na przeważnie krótki okres czasu. Pożyczkodawca zobowiązany jest, poprzez umowę, do wypłaty środków a pożyczkobiorca do spłaty zobowiązania w określonej w umowie formie i terminie. Pożyczkobiorca wyraża także zgodę na dodatkowe koszty, np. odsetki karne, za wszelkie opóźnienia w spłatach rat. Pożyczki gotówkowe cieszą się spora popularnością, ze względu zarówno na ich dostępność, minimalne formalności i czas wypłaty środków.

2. Czy korzystanie z serwisu 1-pozyczki.pl jest płatne?

Korzystanie z naszego serwisu jest bezpłatne. Warunki współpracy z nami są szczegółowo określone w naszym Regulaminie i Polityce Prywatności. Zachęcamy do ich lektury.

3. Jaką kwotę mogę pożyczyć?

Korzystając z naszego serwisu możesz pożyczyć od 100 do 3 000 złotych.

4. Na jaki okres mogę otrzymać pożyczkę?

Okres spłaty pożyczki zależy od kwoty, jaką chcesz pożyczyć. Minimalny okres pożyczki wynosi 5 dni a maksymalny 30 dni.

5. W jaki sposób otrzymam środki z pożyczki?

Zdecydowana większość firm pożyczkowych przekazuje środki z pożyczki na konto bankowe pożyczkobiorcy. Jednak niektóre z nich realizują wypłaty pożyczek np. czekiem GIRO. Środki z pożyczki wypłacane są zaraz po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i weryfikacji Twojej tożsamości. Czas realizacji przelewu może się różnić, jednak w przypadku większości firm pożyczkowych możesz spodziewać się pieniędzy już w ciągu 10 minut!

6. Jakie wymagania muszę spełnić, żeby przyznano mi pożyczkę?

Aby móc ubiegać się o pożyczkę pozabankową trzeba mieć ukończone co najmniej 18 lat, być obywatelem polskim oraz posiadać stałe źródło dochodu.

7. Jakie dane muszę podać podczas składania wniosku?

Aby poprawnie złożyć wniosek o pożyczkę, musisz podać co najmniej swoje dane osobowe, czyli imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, numer dowodu osobistego, adres zamieszkania oraz PESEL. Zapytamy Cię także o stałe źródło dochodu.

8. Czy podane przeze mnie dane osobowe są bezpieczne?

Zapewniamy, że serwis 1-pozyczki.pl nieustannie dokłada wszelkich starań aby bezpiecznie przechowywać i przetwarzać Twoje dane osobowe. Wymagamy podania tylko tych danych, które są konieczne do podjęcia decyzji pożyczkowej, zgodnie z nasza Polityką Prywatności.

9. Ile trwa proces udzielenia pożyczki?

Firmy pożyczkowe z sektora pozabanowego słyną z bardzo szybkiego przetwarzania wniosków. W zdecydowanej większości przypadków, środki wypłacane są już tego samego dnia, często poprzez przelewy ekspresowe, zapewniając dostępność pieniędzy już w 10 minut. Proces udzielenia pożyczki może ulec wydłużeniu, na przykład w weekendy i święta.

10. W jaki sposób mogę sprawdzić wysokość spłat?

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące wysokości spłat i terminów zawarte są w umowie pożyczkowej oraz harmonogramie spłat. W przypadku wątpliwości lub konieczności zmiany terminu spłaty prosimy o kontakt bezpośrednio z pożyczkodawcą.

11. Co jeśli nie mogę spłacić pożyczki w terminie?

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki, zobowiązujesz się do terminowej spłaty tego zobowiązania. Jeżeli z jakichś przyczyn nie jesteś w stanie dokonać płatności na czas, powinieneś niezwłocznie skontaktować się z pożyczkodawcą aby przedłużyć termin spłaty pożyczki.

12. Czy mogę spłacić całość pożyczki przed czasem?

Wcześniejsza spłata pożyczki to przede wszystkim obniżenie jej całkowitych kosztów. W przypadku chęci wcześniejszej spłaty zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z pożyczkodawcą.

13. Co w przypadku, kiedy mam dodatkowe pytania?

Bardzo chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania. Prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy, znajdujący się na naszej stronie w zakładce ‘Kontakt’.